🦋 A wingwave coaching/Pillangó technika
A wingwave érzelmekkel, azok feldolgozásával, érzelmi stressz csökkentésével, érzelmi egyensúly megteremtésével foglalkozik. A tapasztalatok alapján eredményesen alkalmazható érzelmi elakadásoknál, túlreakcióknál, pánik jellegű tüneteknél, depresszió, kiégés, motiválatlanság, céltalanság esetén, elengedési és gyászfolyamatoknál.
A módszer gyors, hatékony és tartós eredményt adhat már néhány alkalom után.
A régóta kísérő rossz érzések, történések feloldásával az érzelmi és mentális állapot is javul, a kliensek energikusabbá, örömtelibbé válnak. A wingwave módszer/pillangó technika lényege egyszerűségében és hatékonyságában rejlik: a kineziológiából átvett izomteszt segítségével feltárja a stresszforrást, az érzelmi blokkot, amit aztán a két agyfélteke harmonizációjával ki is old.
Ezzel a beavatkozással éber állapotban oldhatók a stressz-emlékek, a negatív érzelmek, minták, amik aztán semlegessé, majd pozitívvá válnak. Gyakran a megjelent testi-lelki tünetek mögött orvosilag negatív eredmények vannak. Ilyenkor a lelki elakadások és velük a testi tünetek enyhítésére, megszüntetésére a pillangó technika gyorsan érezhető javulást tud hozni.



A wingwave egy szójáték. A wing (szárny) szó a pillangó szárnycsapására utal, mely akár jelentős változást is tud létrehozni a klímában.
Mi a pillangó effektus? A szó arra a káoszelméleti analógiára utal, hogy ha a pillangó valahol meglengeti a
szárnyait, ezek a hullámok-ha elkapják a rezonanciát – felerősödnek, és akár egy másik földrészen vihart okozhatnak…A wave szó hullámot jelent, jó ötletet, kreatív szikrát. E módszer segítségével kis, jól célzott beavatkozással jelentős változás érhető el, új ötletek jöhetnek létre, nő a kreativitás és a teljesítmény.
A wingwave egy érzelmi és teljesítményt növelő coaching módszer, melyet 2001-ben Németországban egy pszichológus, pszichoterapeuta házaspár fejlesztett ki és mára több mint 30 országban alkalmazzák eredményesen. Védett, DIN EN ISO 9001
alapján minősített módszer, mely kiérdemelte a német Volkswagen – konszern minőségi díját is. A módszer hatékonyságát a Hamburgi Egyetem és a Hannoveri Egészségügyi Főiskola kutatásai is bizonyították.
🦋 A wingwave alkotóelemei:
1. Izomteszt: A wingwave folyamat során a kineziológiai izomtesztet (O-gyűrű teszt) iránytűként használjuk a problémás témakörök megtalálására, a folyamat követésére illetve a visszaellenőrzésre. Az izomtesztnél a kliens a hüvelyk és a mutatóujjával egy O alakú izomgyűrűt hoz létre, melyet a coach maximális erővel tesztel(próbálja szétnyitni). Az elhangzó, a kliens számára stresszelő kifejezések az ujjakban önkéntelen izomelernyedést okoznak, az ujjak szétnyílnak. Ha a kifejezésnél az ujjgyűrű tart, az számára erősítő tényező. Ez az izomválasz az, ami alapján a coach tájékozódik a folyamat során, hogy mi a konkrét elakadás, milyen feldolgozatlan érzelmek tárolódtak le, ezek honnan, milyen formában érkeztek a kliens életébe.

2. Eye Movement Desensitization and Reprocessing(EMDR): A wingwave egyik fő alkotóeleme az EMDR technika. Ez egy szemmozgásokkal járó terápiás eljárás, melyet traumatikus élmények következtében kialakult maradandó problémák kezelésére dolgoztak ki. A coach a kliens szeme előtt, alatt, fölött végez bal-jobb és jobb-bal irányú mozgásokat, ez az úgynevezett integetés. Eredményeképpen létrejön az ember álomszakaszaiból jól ismert REM, Rapid Eye Movement, azaz a gyors szemmozgás, mely alatt gyors feldolgozás történik. Az agy éjszaka, ezekben a REM-fázisokban végzi a napi események, történések, érzelmek feldolgozását. Egy 8 órás alvás során 3-4 alkalommal kapcsol be az agyunkban ez a funkció, eközben a szemünk, a csukott szemhéj mögött jobbra-balra mozog. Ezt a működési mechanizmust hozzuk létre éber állapotban az agyféltekék bilateriális ingerlésén keresztül. A stimuláció történhet, az említett gyors szemmozgáson kívül, a jobb és bal fülben érzékelt váltakozó zenei, illetve taktilis, érintéses módon is, ami segíti a két agyfélteke harmonizálását, az események, emlékek, érzelmek feldolgozását.

3. NeuroLingvisztikus Programozás (NLP): Egy hatásos kommunikációs és pszichológiai eszköz, melynek segítségével régi, jól bevált viselkedésünk, hiedelmeink, programjaink átalakíthatók, megváltoztathatók.